Polsko – medvědi a vlci

Čtyři dny strávené v pevných komfortních krytech, kde budeme čekat na příchod medvěda, vlka nebo orla křiklavého v údolí řeky San nedaleko polského národního parku Bieszczady. Odjezd do krytů z ubytování je ještě za tmy. V případě, že bude krásné a slunečné počasí, tak není nutné zůstávat v krytu přes poledne, kdy je ostré slunce a nedá se fotit. Část dopoledne a odpoledne můžeme využít k odpočinku, případně k procházce kolem řeky San, nebo se podívat na nedaleký vodopád. Také se nám může podařit najít něco jiného k focení – užovky, zmije, hmyz. V odpoledních hodinách by byl opět návrat do krytu, aby se využilo nejkrásnější světlo z celého dne. Odjezd z krytů ale není podmínkou a můžeme v něm být celý den až do západu slunce. V krytech je možné i přespat. Tyto možnosti budou volně k dohodě. V případě, že bude špatné počasí, zůstaneme celý den v krytu. Zvířata mohou být aktivní přes celý den.

Na cestu budeme vyrážet z Prostějova v úterý 9. června v ranních hodinách. Vkusné, příjemné a plně zařízené ubytování nám zajistí dostatek pohodlí k odpočinku po čase stráveném v krytu, nebo případné procházce do volné přírody a kde můžeme upravovat fotky a schovávat se před případným nepříznivým počasím. Stravovat se budeme přímo v místě ubytování. Návrat je naplánován na neděli 14. června opět do Prostějova. Podrobný itinerář zašleme s dostatečným předstihem všem přihlášeným. Fotografie z předešlých expedic naleznete v galerii.

  • Termín: květen/červen a říjen – dle situace
  • Celkové náklady na osobu: cca 22.000 Kč
  • Doprava: vícemístná dodávka, případně vlastní
  • Strava: červnová akce – obědy zajištěny, říjnová akce – večeře zajištěny, ostatní strava vlastní
  • Náročnost: lehká – u červnové akce je v poledne možnost krátších procházek
  • Počet účastníků: min. 4, max. 6 
  • Doporučená technika: full frame nebo crop tělo a objektivy s ohniském 300 – 600 mm, na květnové/červnové akci využijeme i širokáč a macro objektiv

Máte o tuto fotoexpedici zájem a nevlastníte vyhovující techniku? Nebo máte touhu vyzkoušet něco nového? Něco co si třeba nemůžete dopřát a nebo nejste úplně rozhodnuti zda si daný objektiv či fotoaparát koupit? Mohu vám zajistit techniku dle vašeho přání z půjčovny fototechniky FOTORI.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *