Kurz fotografování obojživelníků a plazů

Máte rádi hady, ještěrky a další jim podobná zvířátka? V přírodě se vám je nedaří kloudně vyfotit? Nebo nevíte jak na to? Tak třeba by vám pomohl můj kurz zaměřený na fotografování obojživelníků a plazů.

Během kurzu vám předám mé zkušenosti z fotografování zvířat a to hlavně hadů a ještěrů. Přijdete se zvířaty do blízkého kontaktu a tak budete moci pozorovat jejich chovaní. Připravím vás na setkání s těmito zvířaty ve volné přírodě a naučím vás jak se k nim chovat. Uvidíte, že při troše trpělivosti, štěstí a zručnosti se pak dají i u těchto tvorů udělat zajímavé a kreativní fotky.

Kurz je určen jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé, nebo i těm, kteří se na fotografování této skupiny zvířat ve volné přírodě necítí. Počet účastníků bude omezen na maximální počet tři a to z několika důvodů. Chtěl bych se všem během celého kurzu maximálně věnovat a také z důvodů fotografovaných zvířat, která jsou drobná a nechceme je stresovat. Upřednostňovat budu individuální kurzy, kde mohu předat nejvíce zkušeností a věnovat se tak mohu jen vám.

Místo a prostředí pro focení bude předem vybrané danému druhu tak, aby bylo co nejvíce reálné. Nebudeme se scházet v místě focení v brzkých ranních hodinách tak abychom využili prvních paprsků slunce, ale na místě, kde si můžete dát snídani a kafé, třeba po dlouhé cestě na kurz. Po občerstvení a seznámení se, si dáme trochu teorie, ukázek a připravíme se na odpolední focení, které se pokusíme směřovat k západu slunce.

Všechna fotografovaná zvířata budou pocházet z chovu a v žádném případě se nebude jednat o odchyt volně žijících zvířat. Nejedná se o fotografický workshop, který bude zaměřen na focení co největšího počtu exotických druhů, ale o kurz, jak tato zvířata fotit.

Cena: 2800 Kč
Datum konání: červen – červenec 2022 (bude upřesněno)