Mlok v dešti

Prvotní fotografický plán na víkend se zhatil hned začátkem týdne, kdy předpověď počasí nebyla vůbec příznivá. Přesto jsem si říkal, že to nebude tak strašné a začal jsem uvažovat o nějaké akci s Honzou Ovesným, se kterým nám to časově delší dobu moc nevycházelo. Na sobotu jsem se nechtěl moc domlouvat z důvodu MS v hokeji. To kdyby naši hoši vyhráli a oslava se trochu protáhla. No, hokej dopadl jak dopadl a já měl s Honzou tři plány na neděli.

Počasí se opravdu nerýsovalo vůbec dobře a tak jsme se shodli, že sraz až v 9:00 bude stačit. Budík jsem si tedy nastavil na 7:45. Než začal budík zvonit volal Honza a já tušil proč. Ano, venku lilo jako z konve. Plán se ruší a tak si říkám, že máme s Honzou tak trochu smůlu. Vracím se zpět do příjemně zahřáté postele. Za deset minut opět zvoní telefon. Co se děje? Honza mi volá, že jel vyzvednout fotopast a našel mloka. Koukám z okna, na foťák, z okna a zase na foťák. Je rozhodnuto. Jede se na mloka. Rychle se trochu tepleji obléct a už mířím směr Vsetín. U Kroměříže si při pohledu na oblohu a stěrače říkám, jaký jsem to asi blázen. Ale co už. U Zlína si chci koupit pití, ale zjišťuji že celá peněženka i s doklady je doma v jiné bundě. Doufám, že v takovém nečase nepotkám žádnou hlídku. Po hodině a půl se vítám s Honzou a pociťuji první kapky deště. Míříme do lesa ke krásnému potůčku a hledáme si vhodné místo. Shazuji batoh ze zad a zjišťuji, že už je pěkně mokrý. Za pomoci Honzova deštníku vytahuji foťák, nasazuji objektiv a vrhám se k mlokovi. Asi do pěti minut jsem já i technika úplně mokří. Honzovi se do focení moc nechce, ale po chvíli už se u mloka válíme oba. Mlok nechce moc spolupracovat a v kombinaci s počasím se nám moc nedaří nafotit naše představy. Vysoké ISO, dlouhé časy a karty se pomalu plní nepříliš dobrými snímky. Uklidňuji se, že doma snad alespoň jednu pěknou vyberu. Asi po třech hodinách se špinaví

a mokří vracíme k autům. I když počasí bylo hrozné, bylo to pěkné nedělní dopoledne. Rozloučíme se a já mířím domů. Honza si jel ještě vyzvednout fotopast a dvakrát mi volal, že našel další mloky. Focení se už ale nekoná a necháváme si to na některý jiný den, snad za lepšího počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *