Czech Nature Photo 2021

V roce 2021 proběl již pátý ročník fotografické soutěže Czech Nature Photo. Každý rok se pokouším odeslat nejlepší snímky dle požadovaných pravidel. Odeslané snímky nesmí být starší dvanácti měsíců a ne vždy se v daném roce podaří vyfotit něco opravdu zajímavého. Vybírat jsem tak mohl z fotografií pořízených v roce 2020 a tam jsem se zaměřil více na ptactvo. Odeslal jsem tedy maximální počet snímků a doufal, že stejně jako v roce 2019 některé zaujmou porotu. Uzávěrka byla 14. února a pak už jen zbývalo čekat.

Ve středu 3. března zasedala mezinárodní odporná porota soutěže a asi každý kdo odeslal do soutěže své fotky čekal, jestli obdrží nějakou povzbudivou zprávu. 15. března po obědě jsem takový mail s nadpisem GRATULUJEME obdržel. Porota vybrala hned dva mé snímky do nominací na vítěze v kategorii Ptáci (volně žijící). Jednalo se o fotografii kukačky s názvem NENASYTA a fotografie POŠTOLKA VS HRABOŠ. Byl jsem požádán o zaslaní příběhů k těmto snímkům, CV a portrét. Vše jsem odeslal a už nezbývalo nic jiného než čekat na vyhlášení.

Poštolka vs hraboš

Covidová situace nedovolovala uskutečnit slavnostní ceremoniál a tak vyhlášení vítězů proběhlo on-line. Vyhlášení jsem tak sledoval v teple domova u PC. U kategorie Ptáci jsem zbystřil a netrpělivě čekal. Michal Krause začal samozřejmě vždy třetím místem a tam se umístila moje fotografie krmící poštolky. Měl jsem radost, ale čekal jsem, jak dopadne kukačka. No a ono to tam spadlo a NENASYTA byl na prvním místě. I když jsem si tuto radost stejně jako v roce 2019 nemohl užít osobně, tak jsem měl velkou radost.

setkaní fotografů

Osobní setkání fotografu se pak konalo 29. června v galerii Czech Photo Centr, kde jsme se téměř v plném počtu sešli. Konalo se předání cen, fotografování a konečně jsem si mohl v galerii prohlédnout opravdu velké množství soutěžních snímku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *