Výlet do Fata Morgany

Ve čtvrtek 21.4. jsem vyrazil s celou mou rodinkou na výlet do Prahy. Hlavním cílem byl skleník Fata Morgana, ve kterém probíhala výstava tropických motýlů a potom také krátká návštěva ZOO. Vyrazily jsme brzo ráno a s jednou přestávkou jsme po necelých třech hodinách dorazily na místo. Při příjezdu mi teprve došlo, že budou velikonoce a že je vlastně zelený čtvrtek. To mělo za následek neuvěřitelné množství návštěvníků všech věkových kategorií. O tom, jak se lidé ve skleníku chovají už bylo napsáno na jiných stránkách dost a proto se raději nebudu vyjadřovat, neboť by to nebyla zrovna slušná slova.

Po úspěšném protlačení do skleníku nás uvítali první poletující motýli. Fotografování motýlů bylo velice složité. Že budou ve skleníku špatné světelné podmínky, mi bylo jasné a blesku jsem se chtěl vyvarovat, ale to by nebylo tak hrozné, jako to neuvěřitelné tlačení davu a neukázněnost lidí. Překrásní tvorové poletují všude okolo nás a sem tam si na někoho i sednou. Asi po dvou hodinách mě manželka s dcerou opouštějí a jdou čekat ven. Já se ještě pokouším udělat pár fotek a mizím taky. Venku se konečně pořádně nadechuji a cítím volnost. Do Fata Morgany jsem nejel za účelem udělat super fotky, ale podívat se na překrásné druhy motýlů, které uvidíte pouze v tropech. Až na to tlačení se v davu to byl moc krásný zážitek. Po obědě následovala návštěva ZOO, o které určitě někdy napíšu také pár řádků. Večer opět tříhodinová cesta domů.

DSC_0838

DSC_0799

Reakce

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>