U krmítka

strakapudŘíkám si už asi tři roky, že si postavím krmítko pro zimní přikrmování ptáčků, které mi bude sloužit i pro focení. Neustále jsem přemýšlel, jak a kde ho postavit a než jsem se rozhoupal, přišlo pro mě mnohem více oblíbené období, jaro. Tuhle zimu jsem nikde nebyl, nerýsoval se ani žádný plán a tak už jsem to nevydržel a musel jsem nějaké to krmítko vytvořit. Nechtěl jsem ale stavět nic moc složitého a hlavně žádný dřevěný kryt. Tím pádem bylo ale jasné, že krmítko udělám na zahradě, kam si mohu donést přenosný fotostan. Je pravda, že u lesa by to bylo, co se týče ptačích druhů určitě zajímavější, ale hlavním účelem nebylo nafotit co nejvíce druhů. Začal jsem tím, že jsem dovezl 15 kg slunečnice, abych měl motivaci dotáhnout to do konce a slunečnici zkrmit. Nádoba na krmení už je doma nachystaná, tak jsem vzal fotostan a šel vše instalovat na zahradu. Najít trochu slušné pozadí byl na zahradě celkem problém, ale něco se našlo. Otestoval jsem foťákem vzdálenosti a začal umisťovat větvičky. To bylo asi to nejhorší. Nechtěl jsem, abych měl na fotkách opakující se motiv a jen jiný druh ptáčka. Protože každá větvička je jiná tvarem, ohebností, členitostí a já nevím čím vším, bylo někdy dost prekérní je dát na správné místo. Když jsem vše nachystal, nechal jsem jeden den krmítko v klidu, aby si strávníci zvykli. Další den už jsem si šel do stanu dopoledne na dvě hodinky sednout, abych se mrknul, jak to vše funguje. Nebylo to špatné, ale taky žádná sláva. Ptáček si prostě málo kdy sedne tam, kam bych si přál, lépe řečeno skoro vůbec. Nakonec se ale vždy nějaká ta fotka povedla. Každý den jsem si dával jiné větvičky a zkoušel různé vzdálenosti a to je na tomto focení asi nejlepší. Nebudu se ani bavit o tom, že člověk vypadne na čerstvý vzduch a nehledí jen do PC nebo TV. Já prostě zimu nemusím a tak jsem rád, že i v těchto nečasech si můžu pořídit nějakou fotku.

paruka

Veškeré focení u krmítka jsem zvládl s kartou o velikosti 2GB a domů jsem si donesl vždy maximálně dvacet fotek, z kterých jsem vybral jednu až tři fotky, které bych mohl použít. Není potřeba u krmítka nacvakat stovky fotek, které mi pak budou zbytečně zabírat místo v PC a čas na třídění.  Čas, který ušetřím, můžu věnovat něčemu jinému, třeba výměně větviček, úpravě pozadí atd. Při focení jsem si ani nezapínal sériové snímání. To jsem použil jen v případě soubojů dlasků nebo při pokusu o letovku.
S velikostí karty a sériovým snímáním to prosím berte s rezervou. Je mi jasné, že když máte krmítko několik kilometrů od domu a zaplní se vám za hodinu karta, tak že nepůjdete domů.
Přeji vám příjemně strávené chvíle v zimních dnech ve společnosti našich pěvců. Když už nebudete chtít u krmítka fotit, určitě na naše ptáčky nezapomínejte a alespoň někde nasypte trochu slunečnice.
Fotografie nejsou úplně dle mých představ a tak je určitě co zlepšovat.

zvonek

38

Reakce

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>