Časopis Šumava

 

Koncem srpna loňského roku mě oslovila Správa NP a CHKO Šumava s prosbou o použití moji fotografie veverky obecné do časopisu Šumava – podzim 2012, jako přílohu plakát A3. Po pár emailech bylo vše domluvené. Originální fotku jsem vytáhl z archivu a pokusil se ji upravit pro tisk. Z toho, jak to dopadne, jsem měl celkem obavy. Veverka nebyla focena za ideálních světelných podmínek ještě starým Nikonem D50 a objektivem Sigma 150-500mm f/5,0-6,3 APO DG OS HSM. Tato technika není zrovna ideální na focení divoké přírody, ale po celou dobu mi sloužila celkem slušně. Fotka měla být tisknutelná ve formátu A3 a tak při pohledu na EXIF: 1/400s, F7,1, f=290.00 a ISO 800 jsem se obával, že to nedopadne moc dobře. Jako hlavní problém jsem viděl na Nikon D50 vysoké nestavení ISO. Nakonec jsem po podepsání smlouvy fotku odeslal a doufal, že vše dobře dopadne. Po obdržení časopisu, jsem nalistoval můj plakát a byl jsem překvapen.  Když uvážím podmínky při focení a možnosti techniky, tak si myslím, že to dopadlo dobře.

Díky spolupráci s ČSOP – RS Iris se během roku 2012 některé mé další fotografie objevily v letáčcích, brožurách a užovka obojková vyplazuje svůj rozeklaný jazyk na naučné ceduli v Ospělově.

Není to žádný velký úspěch, ale člověk má dobrý pocit, když je jeho tvorba někde vidět.

Třeba mi rok 2013 umožní vyfotit zase něco pěkného a zajímavého co by mohlo dělat radost i ostatním.

sumava

ospelov

chupv

Reakce

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>